Аменю
23 Июнь 2024
04:01
ТшанцIара

Адуней
апсуа-абаза
конгресс

Адуней апсыуата, абазата йыкву адхIкIылитI

Лента событий ВААК

    Вернуться к ленте
23.02.2024 12:25
СогIвым, Апсны Республика

Musa Eqzek, 23 Şubat'ta Anavatan savunucularını tebrik etti.

DAK Yüksek Konseyi Başkanı Musa Ekzek, 23 Şubat'ta Anavatan savunucularını tebrik etti. Tebrik mesajında özellikle şunları söylüyor:

"Anavatan Savunucusu Günü'nünü tebrik ederiz!

Geleneksel olarak, bu gün Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında ülkeyi savunan kahramanları onurlandırıyoruz, ancak aslında bu tarih yüz yıldan fazla bir süre önce bir bayram haline geldi! Ancak o zaman buna Kırmızı Hediye Günü deniyordu. Bir versiyona göre tatil, ilk Kızıl Ordu askerlerinin Pskov ve Narva yakınlarındaki Alman işgalci birlikleriyle yaptığı savaşların yıldönümüne denk gelecek şekilde zamanlanmıştı.

Ancak bayram’ın arka planı ne olursa olsun, bir şey değişmeden kalıyor: 23 Şubat, en zor zamanlarda vatanlarını savunmak için ayağa kalkan tüm askerlerin erdemlerini hatırlama fırsatıdır. Gazilerimize paha biçilmez fedakarlıkları ve cesaretleri için teşekkür etmek istiyorum! Her birimiz için sizler kahramanlığın ve vatana özverili hizmetin sembolü, hepimize ve gelecek nesillere örneksiniz. Sizin sayenizde daha önce hiç olmadığı kadar birlik içindeyiz ve Rusya'nın özgürlüğünü ve refahını savunmaya devam etmeye hazırız.

Ayrı olarak, özel askeri operasyona katılanlara en derin saygılarımı ifade etmek isterim. Askeri personelimizin ve gönüllülerimizin manevi gücü bizi her zaman zafere taşıyor. Bize daha iyi olmaya, kendimize ve aziz ülkemize inanmaya ilham veren görevinizi onur, cesaret ve haysiyetle yerine getiriyorsunuz. Vatanseverliğiniz ve bağlılığınız, çocuklarımızda derinden onurlandırdığımız ve beslediğimiz temellerdir. Birlikte her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz! Sevdiklerinize sağlık, askeri başarı ve refah diliyorum! İyi bayramlar!"
 

0
Аквчважвара гьаъам